Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψη .!!
========================================

Νίκη με σκορ 3-1 για τους παλαίμαχους της Περαίας με την ΔΕΗ.(βίντεο)

Νικηφόρο το χθεσινό αποτέλεσμα για τους παλαίμαχους της Περαίας απέναντι στους παλαίμαχους της ΔΕΗ.

Κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες (ισχυρός άνεμος-βροχή) η ομάδα της Περαίας νίκησε με σκορ 3 - 1 παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο στο Β΄ημίχρονο.

Ο ισχυρός  άνεμος στο Α΄ημίχρονο δυσκόλεψε πολύ τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων που κατάφεραν όμως να σκοράρουν,προηγήθηκε η Περαία στο 20΄ και ισοφάρισε η ΔΕΗ στο 35΄.

Στο Β ημίχρονο και αφού μειώθηκε η ένταση του ανέμου η ομάδα της Περαίας έπαιξε πιο οργανωμένα και κατόρθωσε ανεβάζοντας στο μάξιμουμ την απόδοση της να προηγηθεί στο 58΄και 67΄κλείνοντας νικηφόρα τον χτεσινό αγώνα που την κρατάει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η διαιτησία ήταν άριστη σε όλο το παιχνίδι αν και ακύρωσε ως οφσάιντ τέταρτο γκολ στο 82΄.

Διακριθέντες ήταν όλοι οι ποδοσφαιριστές της νικήτριας Σιδηρόπουλος,Παπαιωάννου,Τσιτηρίδης,Λιθοξόπουλος,Γιοβάνης,Γκαμάνης,αυτός όμως που ξεχώρισε περισσότερο ήταν ο Γ.Τσιάμας, που κάλυψε πολλές θέσεις ειδικά στο Β΄Ημίχρονο.

Από την ομάδα της ΔΕΗ ξεχώρισε ο Ελευθεριάδης.

Σκόραραν για την ομάδα των παλαιμάχων της Περαίας οι ποδοσφαιριστές
Γιοβάνης
Λιθοξόπουλος
Γκαμάνης.

Ακούστε τις δηλώσεις που έκανε στο ιστολόγιο μας πριν την έναρξη του αγώνα ο Φώτης Σιδηρόπουλος.(ακούστε την ένταση του ανέμου)

*Να ευχαριστήσουμε τόσο τους υπεύθυνους των παλαιμάχων Περαίας όσο και τον κ.Μάτα για την υπέροχη φιλοξενία τους.